O książce

To obszerne kompendium wiedzy o organizacji wypraw i wycieczek rowerowych jest  efektem 25 lat podróżniczych doświadczeń autora. Książka jest adresowana zarówno do osób, które dopiero zamierzają zorganizować swoją rowerową podróż, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy chcą ruszyć na ambitniejsze trasy w egzotyczne rejony świata.  

Dzięki tej książce z łatwością zorganizujesz swoją własną wyprawę rowerową:

 • Znajdziesz w niej zestawienie wszystkich 30 długodystansowych szlaków rowerowych w Polsce,
 • Odkryjesz inspirację na rowerową podróż do 30 krajów w Europie i na świecie,
 • Wybierzesz odpowiednie sakwy,
 • Przygotujesz rower do podróży,
 • Poznasz wszystko na temat sprzętu obozowego,
 • Zaplanujesz noclegi,
 • Dobierzesz odpowiednie ubranie,
 • Wykorzystasz wszystkie możliwości smartfona w podróży,
 • Dowiesz się w jaki sposób zasilać elektronikę w czasie wyjazdu,
 • Wybierzesz odpowiedni aparat fotograficzny,
 • Nauczysz się nawigowania z mapą papierową i cyfrową,
 • Będziesz wiedział jak radzić sobie w czasie jazdy w trudnych warunkach,
 • Nauczysz się co robić w razie konfliktowych sytuacji, niebezpieczeństw oraz w czasie kryzysu energetycznego,
 • Wydrukujesz swoją listę rzeczy do zabrania na wyprawę rowerową


Książka została nagrodzona w dwóch konkursach:

 • Wyróżnienie w kategorii “przewodnik dla aktywnych” w konkursie o nagrodę Magellana dla najlepszych książek turystycznych organizowanym przez redakcję “Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.
 • 1. miejsce w kategorii informatory krajoznawcze 30 Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej organizowanego przez PTTK.

Rozdziałów

Lat doświadczenia

Stron

QR kodów

Zdjęcia

Grafik

W poradniku znajdziemy pełen zestaw praktycznych informacji potrzebnych do samodzielnego zorganizowania wielodniowego wyjazdu rowerowego. Od kilkudziesięciu propozycji tras i regionów na wyjazd przez porady, które pomogą przygotować rower oraz sprzęt biwakowy do dalekiej podróży aż po kwestię organizacji noclegów oraz jedzenia. Autor omawia każdy najdrobniejszy aspekt rowerowej podróży: od nawigacji, przez sprzęt elektroniczny, fotograficzny aż po radzenie sobie z trudnymi warunkami pogodowymi, kryzysami, konfliktami, bezpieczeństwem, komarami oraz psami.

Niezależnie, czy masz już rower i jeździsz na nim na wycieczki i wyprawy rowerowe, czy dopiero myślisz o jego kupnie – ta książka jest dla Ciebie. Skorzystają z niej zarówno początkujący, którzy nie wiedzą, jaki rower wybrać, jak przygotować go do wyjazdu, zaplanować trasę, noclegi oraz jedzenie, jak i ci bardziej zaawansowani, którzy planują zdobywanie pamirskich przełęczy czy mongolskich stepów na rowerze.

Opinie czytelników

^

Lubimy czytać

Dzięki zawartym w kompendium poradom sam zorganizujesz i ruszysz na wielodniową wyprawę rowerem z sakwami.

Rozdziały

^

Planowanie wyprawy

^

Dokąd jechać

^

Rower na wyprawę

^

Bagaż na rowerze

^

Nocleg

^

Sprzęt obozowy – nocleg

^

Sprzęt obozowy – kuchnia

^

Jedzenie i picie

^

Ubranie

^

Ubezpieczenie i dokumenty

^

Smartfon i komputer

^

Zasilanie na wyprawie

^

Smartfon i komputer

^

Łączność

^

Pozostały sprzęt

^

Nawigacja

^

Fotografowanie

^

Na wyprawie

^

Lista rzeczy do zabrania

^

Zakończenie

Nie ma ludzi, którzy wiedzą wszystko. Nawet papież, jak się okazuje, nie wie wszystkiego o swoim kościele… A Marcin Korzonek wie wszystko o rowerach. I o podróżowaniu za ich pomocą.Wiem coś o tym, bo we dwójkę przejechaliśmy na rowerach pustynię Gobi. Miałem jego, więc nie potrzebowałem jego książki, jego poradnika podróżnika rowerowego, bez którego teraz, za nic w świecie nie zaczął bym żadnej podróży w daleki świat, ani nawet do sąsiedniej dzielnicy w moim mieście. BO TO PODRÓŻ JEST WAŻNA, A NIE JEJ CEL. Do licha. A ta książka opowiada jak być w drodze, jak ją smakować, czerpać z niej radość, zachwyt i cierpienie, które po powrocie do domu będziemy nazywać rozkoszą – jest więc rowerową Biblią podróżnika, doskonałym przewodnikiem, poradnikiem, czymś, bez czego żaden rozsądny człowiek nie ruszy w świat, rzeczą niezbędną w drodze jak uniwersalny klucz do naprawy wszystkiego i nóż z kilkoma ostrzami, korkociągiem i otwieraczem do konserw.Książka potrzebna, dobra i orzeźwiająca jak woda w bidonie – bez której, jak wiemy, nie ma życia.

Jacek Hugo-Bader, reporter

Kolarstwo to coś więcej niż sport. To styl życia, pasja i miłość. Aktywność niemal dla każdego. I o tym też jest „GlobRower". Książka dla tych, którzy sami kochają poznawać świat na rowerze, być blisko natury i czuć wolność, jaką daje kolarstwo. A przy okazji znakomity poradnik od fachowca, który na rowerze był niemal we wszystkich częściach naszej planety. Ale „GlobRower" to pozycja nie tylko dla tych, którzy planują wyprawy w najbardziej niedostępne miejsca Ziemi, a dla wszystkich chcących ruszyć rowerem nieco dalej.

Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy, organizator Tour de Pologne

Szkoda że Marcin napisał tę książkę tak późno! Gdyby powstała 30 lat temu, nie jeździłabym po świecie autostopem, tylko rowerem. "GlobRower" to zastrzyk inspiracji i mnóstwo rad, dzięki którym na rowerową wyprawę wyruszyć może niemal każdy.

Monika Witkowska, podróżniczka, himalaistka, żeglarka, pisarka

GlobRower

poradnik podróżnika rowerowego